آکیرا یامائوکا Akira Yamaoka

آکیرا یامائوکا

آکیرا یامائوکا (Akira Yamaoka) (متولد 6 فوریه 1968) آهنگساز، تهیه کننده، طراح و کارگردانی صدا اهل کشور ژاپن است.

او در سبک های موسیقی بازی ویدئویی، موسیقی آمبینت، دارک آمبینت، موسیقی اینداستریال، موسیقی تریپ هاپ و آلترناتیو راک فعالیت دارد و ساز اصلی او گیتار الکترونیک است.

آکیرا یامائوکا که بیشتر به دلیل فعالیت در شرکت کونامی شهرت دارد در سال 1993 و در سن پانزده سالگی به شرکت تولید کننده بازی های ویدیوئی کونامی (Konami) پیوست و خیلی زود شروع به کار بر روی بازی های کنترا: هارد کور (Contra: Hard Corps)، جرقه (Sparkster) و جرقه: ماجراهای موشک شوالیه 2 (Sparkster: Rocket Knight Adventures 2) کرد.

او پس از شانزده سال فعالیت در کونامی در سال 2009 به اختیار خود از کار در آن شرکت استعفا داد و در سال 2010 به شرکت توسعه دهنده بازی های ویدیوئی (Grasshopper Manufacture) در ژاپن پیوست و با تهیه کنندگی گوچی سودا (Goichi Suda) و شینجی میکامی (Shinji Mikami) آهنگسازیِ بازی ویدیوئی سایه های جهنمی (Shadows of the Damned) را به عهده گرفت. در اوایل سال 2015 یامائوکا به همراه گروه خود آهنگ هایی از سریال سایلنت هیلز (Silent Hills) را در 9 برنامه زنده در شهر های سراسر انگلستان با عنوان سایلنت هیلز زنده (Silent Hill Live) اجرا کردند.

از آثار او می توان به موسیقی بازی ویدیویی مجموعه های سایلنت هیلز (Silent Hill)، صلح کوتاه (Short Peace) و همچنین موسیقی فیلم سایلنت هیلز: مکاشفات (Silent Hill: Revelation) اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک