موسیقی کلاسیک Classical

موسیقی بی کلام کلاسیک (Classical Music) سبکی از هنر و موسیقی غربی می باشد که منحصراً متعلق به قاره اروپا است. این نوع موسیقی از سده پانصد میلادی رواج پیدا کرد. کارشناسان این زمینه و البته اسناد و مدارک تاریخی می گویند که ریشه اصلی این نوع موسیقی از سنت های مذهبی و در کنار آن سکولاریسم سرچشمه می گیرد.

موسیقی بی کلام کلاسیک در 7 دوره از قرن پنجم میلادی تا دوره معاصر ادامه داشته است. این ادوار شامل دوره اول یعنی سده های میانه یا قرون وسطی (Medieval music) ، دوره دوم رنسانس (Renaissance) ، دوره سوم باروک (Baroque) ، دوره چهارم کلاسیک (Classic) ، دوره پنجم رومانتیک (Romantic) ، دوره ششم مدرن یا قرن بیستم (20th Century or Modern) و در نهایت دوره هفتم دوره معاصر (Contemporary) که تا کنون ادامه داشته است هستند.

گفته می شود که اولین سیستم نت نویسی و فرم شناسایی آهنگ ها نیز در موسیقی کلاسیک ابداع شده است. در مجموع می توان گفت که موسیقی کلاسیک به نوعی مادر همه سبک های موسیقی می باشد.

معروف ترین هنرمندان و موسیقی‌دانان تاریخ از جمله موتسارت ، یوهان سباستین باخ ، بتهوون ، فردریک شوپن و … نیز در این سبک موسیقی شناخته شده اند که می توانید برترین آثار آنان و دیگر آثار موسیقی بی کلام کلاسیک را از رسانه جاست موزیک دریافت کنید.

لیست سایر آثار کلاسیک Classical