پیانو

موسیقی بی کلام پیانو Piano

160 آلبوم

درباره ساز پیانو:


پیانو (Piano) نام محبوب‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین ساز موسیقی می باشد. اغلب بزرگان موسیقی پیانو را مادر همه سازها می نامند. پیانو اولین بار توسط بارتولومئو کریستافوری (Bartolomeo Cristofori) آهنگساز ایتالیایی در اوایل قرن 18 و در دهه 20 میلادی تولید شد.

نام این ساز در ابتدا پیانوفورته (که از دو کلمه پیانو به معنی ملایم و فورته به معنی صدای بلند تشکیل شده است) بود. از دیگر دلایلی که این ساز را مادر همه سازها می نامند، بیشتر بودن مقدار اکتاوهای آن به نسبت تمامی سازهای دیگر است. پیانوهای آکوستیک معمول و رایج امروزی 7 اکتاو دارند. از همین رو می توان از زیرترین صداها تا بم ترین صداها را با این ساز تولید کرد.

پیانو به یکی از مهمترین آلات موسیقی قرون اخیر تبدیل شده است. نقش پر رنگی که این ساز در تولید موسیقی های امروزی به ویژه موسیقی بی کلام دارد باعث شده است تا به خودی خود یک سبک منحصر به فرد با عنوان موسیقی پیانو به نام این ساز ایجاد شود. می توان گفت ریچارد کلایدرمن (Richard Clayderman) یکی از معروف‌ترین و قدرتمندترین پیانیست های مدرن امروزی و از متبهرترین آهنگسازان موسیقی بی کلام می باشد.

لیست آثار موسیقی ساز پیانو: