موسیقی بی کلام پیانو Piano

پیانو

پیانو (Piano) نام محبوب‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین ساز موسیقی می باشد. اغلب بزرگان موسیقی، این ساز را مادر همه سازها می نامند. این ساز اولین بار توسط بارتولومئو کریستافوری (Bartolomeo Cristofori) آهنگساز ایتالیایی در اوایل قرن 18 و در دهه 20 میلادی تولید شد.

نام این ساز در ابتدا پیانوفورته (که از دو کلمه پیانو به معنی ملایم و فورته به معنی صدای بلند تشکیل شده است) بود. از دیگر دلایلی که این ساز را مادر همه سازها می نامند، بیشتر بودن مقدار اکتاوهای آن به نسبت تمامی سازهای دیگر است. پیانوهای آکوستیک معمول و رایج امروزی 7 اکتاو دارند. از همین رو می توان از زیرترین صداها تا بم ترین صداها را با این ساز تولید کرد.

پیانو به یکی از مهمترین آلات موسیقی قرون اخیر تبدیل شده است. نقش پر رنگی که این ساز در تولید موسیقی های امروزی به ویژه موسیقی بی کلام دارد باعث شده است تا به خودی خود یک سبک منحصر به فرد با عنوان موسیقی پیانو به نام این ساز ایجاد شود.

می توان گفت ریچارد کلایدرمن (Richard Clayderman) یکی از معروف‌ترین و قدرتمندترین پیانیست های مدرن امروزی و از متبهرترین آهنگسازان موسیقی بی کلام می باشد. تلاش رسانه جاست موزیک این است که برترین آثار ساخته شده با این ساز و بهترین های موسیقی بی کلام پیانو را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

لیست آثار موسیقی پیانو