ریچارد کلایدرمن Richard Clayderman

ریچارد کلایدرمن

ریچارد کلایدرمن (Richard Clayderman) با نانم اصلی فیلیپ پاژه (Philippe Pagès) (متولد 28 دسامبر 1953) آهنگساز و موسیقی دان فرانسوی است.

او در سبک موسیقی کلاسیک و موسیقی پاپ فعالیت دارد و ساز مورد استفاده وی پیانو می باشد.

ریچارد کلایدرمن پیانو را از پدرش که یک معلم پیانو بود آموخت، گفتنی است که او قبل از اینکه خواندن و نوشتن را در مدرسه بیاموزد نُت های موسیقی را به خوبی می خواند، ریچارد در کنسرواتوار (Conservatoire) پاریس در رشتهٔ نوازندگی پیانو پذیرفته شد و در ۱۶ سالگی با رتبهٔ اول فارغ‌التحصیل گردید. پس از مدتی به علت بیماریِ پدرش تحصیلات را رها کرد و به عنوان کارمند در بانک مشغول شد و شب ها در گروه های مختلف به عنوان آکومپانیست (Accompanist) پیانو کار می کرد، تا در همان بُرهه زمانی خوانندگان مختلفی همچون جانی هالیدی (Johnny Hallyday) و میشل ساردو (Michael Sardou) را با پیانو همراهی کرد، از نمونه موفقیت های کلایدرمن عنوان موفق ترین نوازنده پیانو در سراسر دنیا از نگاه کتاب گینس (Guinness World Records) است.

از آثار او می توان به علاقه مندی های عاشقانه (Romantic Favourites)، در خانه با ریچارد کلایدرمن (At Home With Richard Clayderman)، و یک موسیقی کوچک شب (A Little Night Music) اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک