آلوا نوتو Alva Noto

آلوا نوتو

کارستن نیکولای (Carsten Nicolai) معروف به آلوا نوتو (Alva Noto) (متولد 18 سپتامبر 1965) آهنگساز و موسیقی دان اهل کشور آلمان است.

او در سبک های موسیقی الکترونیک، موسیقی آمبینت، موسیقی گلیچ، مایکروسوند و مینیمال تکنو فعالیت دارد و ساز های اصلی و مورد استفاده او سینث سایزر، کیبورد، لپ تاپ و ساز های کوبه ای است.

آلوا نوتو در سال 1994 و در سن 29 سالگی برچسب نوتون (NOTON) که برچسب تولید و ضبط موسیقی است را تاسیس کرد، پس از آن همکاری خود را با رستر موزیک (RasterMusic) آغاز کرد و تا سال 1999 این دو برچسب با نام رستر-نوتون (Raster-Noton) ادغام شدند و تا سال 2017 این همکاری ادامه داشت و سپس نوتو، نوتون را جداگانه اجرا کرد.

در سال 2009 او با همکاری مایکل نایمن (Michael Nyman) یک موسیقی اپرا با عنوان اسپارکی: قفس و فراتر از آن (Sparkie: Cage and Beyond) را تولید کردند، او همچنین عضو گروه موسیقی نسخه الماس (Diamond Version) با اولاف بندر (Olaf Bender)، سیگنال (Signal) با فرانک برشنایدر (Frank Bretschneider) و اولاف بندر، گروه سیکلو (Cyclo) با ریوجی ایکدا (Ryoji Ikeda)، و همچنین همکاری با آلوا نوتو و ریوئیچی ساکاموتو (Alva Noto + Ryuichi Sakamoto) که به همراه آن ها موسیقی فیلم از گور برخواسته (The Revenant) را تولید کرد.

از جوایز او می توان به نامزدی جایزه گرمی، نامزدی جایزه بفتا، و نامزدی جایزه گلدن گلوب برای موسیقی فیلم از گور برخواسته اشاره داشت.

از آثار او می توان مجازات شاهین (Hawk Punished)، وریون (Vrioon)، دانشگاه ها (Univrs) و … را نام برد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک