بنجامین والفیش Benjamin Wallfisch

  • نوازنده سازهای صفحه‌کلیددار، آهنگساز، رهبر ارکست، تهیه کننده موسیقی
  • 1 آلبوم
  • لیست آثار و دانلود
بنجامین والفیش

بنجامین والفیش (Benjamin Wallfisch) با نام کامل بنجامین مارک لسکر والفیش (Benjamin Mark Lasker Wallfisch) (متولد 7 اوت 1979) موسیقی دان و رهبر ارکستر اهل انگلیس است.

او در سبک موسیقی فیلم فعالیت دارد و از ساز های اصلیِ وی پیانو، کیبورد و سینث سایرز را می توان نام برد.

بنجامین والفیش در پنج سالگی نوازندگی پیانو را فراگرفت و در شش سالگی آهنگسازی را آموخت و از چهارده سالگی شروع به فعالیت در این عرصه کرد، وی بین سال های 1993 تا 1997 در دانشکده موسیقی گیلهال (Guildhall School Of Music) شرکت کرد و در سال 1997 به طور مشترک در کالج رویال موسیقی شمال (Royal Northern College Of Music) و دانشگاه منچستر (University Of Manchester) به مطالعات موسیقی پرداخت و نهایت در سال 2000 با افتخارات درجه یک و دریافت جایزه پروکتور گِرِگ (Proctor-Gregg) فارغ التحصیل شد.

وی به عنوان رهبر ارکستر از سال 2003 تا 2007 ارکستر های مختلفی را رهبری کرده است از جمله ارکستر سمفونیک لندن (London Symphony Orchestra)، ارکستر سمفونیک بی بی سی (BBC Symphony Orchestra) و ارکستر فیلارمونیا (Philharmonia Orchestra)؛ همچنین در مکان هایی چون باربیکیا (The Barbican) و تالار کادوگان (Cadogan Hall) اجرا داشته است، بنجامین والفیش از اواسط دهه 2000 در بیش از شصت فیلم سینمایی آهنگسازی و مشارکت داشته است.

در سال 2017 والفیش به همراه فارل ویلیامز (Pharrell Williams) و هانس زیمر (Hans Zimmer) برای هفتاد و چهارمین جایزه گلدن گلوب (74Th Golden Globe Awards) معرفی شدند. در سال 2014 والفیش به عنوان دانشیار آکادمی رویال موسیقی لندن (Royal Academy Of Music London) منصوب گردید، او همچنین عضو کنترل از راه دور (Remote Control Productions) شرکت موسیقیایی هانس زیمر می باشد.

از جوایز او یک جایزه گلدن گلوب برای موسیقی فیلم اشخاص پنهان (Hidden Figures) و یک جایزه بفتا و یک جایزه گرمی برای موسیقی فیلم بلید رانر 2049 (Blade Runner 2049) را می توان نام برد.

از آثار می توان به موسیقی فیلم ساعت ها (Hours)، آنابل: آفرینش (Annabelle: Creation)، آن (It)، تاریک ترین ذهن ها (The Darkest Minds)، آرامش (Serenity)، پسر جهنمی (Hellboy) و… اشاره نمود.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک