کلینت منسل Clint Mansell

کلینت منسل

کلینت منسل (Clint Mansell) با نام کامل کلینت دریل منسل (Clinton Darryl Mansell) (متولد 7 ژانویه 1963) موسیقی دان و تنظیم کننده و خواننده اهل کشور انگلستان است.

او در سبک های موسیقی فیلم، موسیقی الکترونیک، موسیقی کلاسیک، آلترناتیو راک و اینداستریال راک فعالیت دارد و از ساز های اصلی وی می توان به کیبورد، گیتار و گیتار بیس اشاره کرد.

منسل به عنوان خواننده اصلی و نوازنده چند ساز (Multi-Instrumentalist) در گروه های راک و پاپ فعالیت داشت، پس از انحلال گروه به ایالات متحده امریکا نقل مکان کرد و همکاری خود را به عنوان آهنگساز فیلم با کارگردان امریکایی دارن آرونوفسکی (Darren Aronofsky) آغاز کرد و سپس همکاری های گسترده ای با آرونوفسکی داشت و در خلق موسیقی فیلم، سریال های تلویزیونی و بازی های ویدئویی به او کمک کرد.

از جوایز او نامزدی جایزه جهانی بهترین موسیقی متن (World Soundtrack Awards) در سال 2011، و نامزدی جایزه گلدن گلوب و جایزه گرمی را می توان نام برد.

از آثار او می توان به ولگردها (Knockaround Guys)، صحرا (Sahara)، کشتی گیر (The Wrestler)، خون: آخرین خونآشام (Blood: The Last Vampire)، سریع تر (Faster) و شبح درون پوسته (Ghost in the Shell) اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک