الیوت گلدنتال Elliot Goldenthal

الیوت گلدنتال

الیوت گلدنتال (Elliot Goldenthal) (متولد 2 مه 1954) آهنگساز و موسیقی دان اهل امریکا است که در سبک های موسیقی کلاسیک معاصر، موسیقی تئاتر، موسیقی فیلم و موسیقی آوانگارد فعالیت دارد.

الیوت گلدنتال از کودکی تحت تاثیر موسیقی های مختلف از فرهنگ های گوناگون بود، او در نوجوانی در دبیرستان جان دیوی در بروکلین (John Dewey High School in Brooklyn) شرکت کرد و در سن چهارده سالگی اولین اجرای خود در سبک باله یا رقص را انجام داد و پس از آن در دهه 1970 با گروه های مختلف راک همکاری داشت، وی پس از آن در دانشگاه معتبر موسیقی منهتن (Manhattan School of Music) به همراه جان کورلیانو (John Corigliano) آهنگساز تحسین برانگیز امریکایی به تحصیل پرداخت و مدرک لیسانس موسیقی را در سال 1977 و مدرک کارشناسی ارشد موسیقی را در سال 1979 کسب کرد.

او بیشتر به خاطر سبک و ویژگی متمایز خود در آمیختن سبک ها و تکنیک های مختلف موسیقی به روش های اصلی و مبتکر شناخته شده است، همچنین او به دلیل همکاری با کارگردان و دوست دیرینه خود جولی تایمور (Julie Taymor) شناخته شده است.

از جوایز او می توان به دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی متن فیلم برای فیلم فریدا (Frida) به کارگردانی جولی تایمور اشاره کرد.

از آثار او موسیقی فیلم بتمن برای همیشه (Batman Forever)، تیتوس (Titus) و سوات (S.W.A.T.) را می توان نام برد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک