ارنستو کورتازار Ernesto Cortazar

ارنستو کورتازار

ارنستو کورتازار دوم (Ernesto Cortázar) (متولد 1940 – درگذشته 2004) آهنگساز و موسیقی دان اهل کشور مکزیک که در سبک موسیقی کلاسیک و موسیقی فیلم فعالیت داشت و ساز اصلیِ وی پیانو بود.

او فرزند آهنگساز ارنستو کورتازار (Ernesto Cortázar) بنیانگذار و رئیس انجمن نویسندگان و آهنگسازان مکزیک بود، ارنستو کورتیزار در سن 13 سالگی والدین خود را در یک تصادف رانندگی از دست داد اما او تحصیلات موسیقی خود را ادامه داد و به پایان رساند و در سن هفده سالگی کار خود را به عنوان آهنگساز و نوازنده فیلم شروع کرد. در سال 1958 او برنده جایزه بهترین موسیقی متن برای یک فیلم آمریکایی در جشنواره بین المللی کارتاژنا کلمبیا (The International Festival Of Cartagena) با ملودی ریو دِ سوئوس (Rio de Sueños) شد.

ارنستو کورتازار بیش از 500 موسیقی فیلم را به ثمر رساند و توانست در سال های 1999 و 2001 به عنوان آهنگساز شماره یک در سایت ام پی 3 دات کام (Mp3.com) معرفی شود و  آثارش در آن زمان به بیش از 14 میلیون بار دانلود دست یافت.

از آثار او می توان به موسیقی فیلم کویوت و برانکا (Coyote and Bronca)، کاپولینا سریع تر از گونزالس (Capulina Speedy González) و ببر سانتا جولیا (El tigre de Santa Julia) اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک