اسفندیار منفرد زاده Esfandiar Monfaredzadeh

اسفندیار منفرد زاده

اسفندیار منفرد زاده (Esfandiar Monfaredzadeh) (متولد 24 اسفند 1319 تهران) موسیقی دان، آهنگساز و تهیه کننده اهل ایران است که در سبک های موسیقی فیلم، موسیقی جاز، موسیقی پاپ و موسیقی سنتی فعالیت دارد و ساز اصلیِ وی پیانو است.

منفرد زاده موسیقی را با نواختن عود در رادیو نیروی هوای و تئاتر های لاله زار آغاز کرد و بعد از آن در 16 سالگی در سال 1335 در رادیو ایران به مدت هشت سال مشغول به آهنگسازی شد، او در سال 1347 در کنار تنظیم اپرای تخت جمشید و فتح بابل؛ برای دو فیلم هنگامه و جهنم سفید به کارگردانیِ ساموئل خاکچیان (Samuel Khachikian) آهنگسازی کرد. همکاری های او با کارگردان های چون مسعود کیمیایی (Masoud Kimiai)، امیر نادری (Amir Naderi) و بهرام بیضایی (Bahram Beyzai) کارنامه ی او را درخشان کرده است، از فعالیت او در موسیقی فیلم های چون عمو سیبیلو، داش آکل و قیصر جزئی از نقاط قوت کارنامه ی اوست و همچنین اثر بهاران خجسته باد به آهنگسازیِ کرامت الله دانشیان (Keramatullah Daneshian) و تنظیم اسفندیار منفرد زاده است.

از جوایز او برنده جایزه از جشنواره سپاس برای دو فیلم قیصر (1348) و رضا موتوری (1349) را می توان نام بُرد.

از آثار او به موسیقی فیلم حسن کچل (1349)، طوقی (1349)، بلوچ (1351)، خاک (1352) و ماهی ها در خاک می میرند (1356) می توان اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک