جان پاول John Powell

  • نوازنده سازهای کوبه‌ای، پیانیست، آهنگساز، رهبر ارکست، تهیه کننده موسیقی
  • 1 آلبوم
  • لیست آثار و دانلود
جان پاول

جان پاول (John Powell) (متولد 18 سپتامبر 1963) موسیقی دان و آهنگساز اهل انگلستان است که در سبک موسیقی فیلم فعالیت دارد و از ساز های وی می توان به پیانو و ساز های کوبه ای اشاره کرد.

جان پاول در کودکی ویولن می نواخت، سپس موسیقی را در کالج موسیقی ترینیتی لندن (London’s Trinity College of Music) فراگرفت، پس از آن آهنگسازی را برای آگهی های تبلیغاتی به عنوان دستیار پاتریک دویل (Patrick Doyle) شروع کرد.

او از سال 1997 در لس آنجلس مستقر شده است و رفته رفته به عنوان آهنگساز در سبک موسیقی انیمیشن جا افتاد فعالیت های او برای موسیقی فیلم هایی چون مورچه ای به نام زی (Antz)، فرار مرغی (Chicken Run) و شرک (Shrek) هر سه با همکاری هری گرگسون (Harry Gregson) و همچنین ربات ها (Robots)، تیزپا (Bolt)، خوش قدم (Happy Feet)، عصر یخبندان (Ice Age)، ریو (Rio) و دنباله (Sequel) او را به شهرت رساند.

از جوایز او نامزد دریافت جایزه اسکار برای موسیقی انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم (How To Train Your Dragon) و نامزدی دریافت سه جایزه گرمی برای موسیقی فیلم های خوش قدم (Happy Feet)، فردیناند (Ferdinand) و سولو: داستانی از جنگ ستارگان (Solo: A Star Wars Story) را می توان نام برد.

از آثار او می توان به پاندای کونگ فو کار (Kung Fu Panda)، پن (Pan)، آوای وحش (The Call of the Wild) و … اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک