مانتووانی Mantovani

مانتووانی

آنونزیو پائولو مانتوانی (Annunzio Paolo Mantovani) معروف به مانتووانی (Mantovani) (متولد 15 نوامبر 1905 – درگذشته 29 مارس 1980) آهنگساز و موسیقی دان اهل ایتالیا بود.

او در سبک موسیقی ملایم (Light Music) فعالیت داشت و همچنین رهبری ارکستر را بر عهده داشت.

مانتووانی در ونیز (Venice) ایتالیا و در یک خانواده اهل موسیقی به دنیا آمد، در سال 1912 در حالی که مانتوانی تنها هفت سال داشت خانوادگی به انگلیس نقل مکان کردند، جایی که او توانست در کالج موسیقی ترینیتی لندن (Trinity College of Music in London) تحصیل کند و پس از فارغ التحصیلی ارکستر خود را در بیرمنگام (Birmingham) تشکیل داد که با وقوع جنگ جهانی دوم ارکستر او یکی از محبوب ترین گروه های رقص در بریتانیا بود، پس از جنگ جهانی او بیشتر تمرکز خود را بر نوشتن و ضبط آثار گذاشت و تصمیم به آهنگسازی و تولید آلبوم کرد.

مانتووانی در مجله امریکایی ورایتی (Variety) به عنوان بزرگترین پدیده موسیقی قرن بیستم شناخته شد، همچنین در کتاب تک آهنگ ها و آلبوم های انگلیسی (British Hit Singles & Albums)، به این اظهار نظر گشته که مانتوانی قبل از بیتلز (The Beatles) به عنوان موفق ترین آلبوم ساز انگلیس بوده است.

از آثار او می توان به آلبوم بزرگترین هدیه عشق است (The Greatest Gift Is Love)، درود بر  کریسمس (Christmas Greetings)، و سبک ملایم با عنوان ایتالیا میا (Italia Mia) اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک