پیمان یزدانیان Peyman Yazdanian

پیمان یزدانیان

پیمان یزدانیان (Peyman Yazdanian) (متولد 1347 در تهران) موسیقی دان و آهنگساز است.

او در سبک های موسیقی کلاسیک، موسیقی فیلم و موسیقی الکترونیک فعالیت دارد و از ساز های اصلی وی می توان به پیانو اشاره کرد.

یزدانیان از شش سالگی شروع به آموختن پیانو کرد، او پس از دوران تحصیلات خود و فارغ التحصیل شدن در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف (Sharif University of Technology)، به صورت جدی شروع به فعالیت در عرصه موسیقی کرد، وی در سن سی سالگی و در سال 1377 موفق به کسب رتبه نخست نوازندگی پیانو در کنکور موزیکال فرانسه (French musical entrance exam) شد. او عضو کانون آهنگسازان سینمای ایران و عضو هیئت داوران جشن سینمای ایران می باشد.

از جوایز او می توان به برنده اسب طلای بهترین موسیقی متن از جشنواره ملی فیلم تایوان برای فیلم تب بهار (2010)، تندیس بهترین موسیقی متن از چهاردهمین دوره جشن حافظ برای فیلم جیب بُرِ خیابان جنوبی (1393)، جایزه بهترین موسیقی متن از هفتمین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم مالمو در سوئد برای فیلم تنها مردان به گورستان می روند (1395) و برنده تندیس بهترین موسیقی متن از بیستمین دوره جشن بزرگ سینمای ایران برای فیلم خوک (1397) اشاره کرد.

از آثار او می توان موسیقی فیلم سرباز های جمعه (1382)، چهارشنبه سوری (1384)، یوسف پیامبر (1387)، طبقه هساث (1392)، بدون تاریخ، بدون امضاء (1395) و متری شیش و نیم (1397) را نام برد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک