تویگار ایشیکلی Toygar Isikli

تویگار ایشیکلی

تویگار ایشیکلی (Toygar Isikli) (متولد 16 آوریل 1974) آهنگساز، تهیه کننده و خواننده موسیقی فیلم کشور ترکیه است.

وی در سبک موسیقی فیلم فعالیت می کند و از ساز های اصلی او می توان به پیانو و گیتار باس اشاره کرد.

تویگار ایشیکلی فارغ التحصیل از مدرسه (Gölcük Barbaros Hayrettin) می باشد، پس از آن به استانبول رفت و کارشناسی ارشد مطالعات صوتی را از دانشگاه مارمارا (Marmara) به دست آورد، او مدرک فوق لیسانس خود را در رشته آهنگسازی از مرکز مطالعات پیشرفته موسیقی (MIAM) دریافت نمود. در حال حاضر او دارای مدرک تکمیلی در رشته موسیقی شناسی و تئوری موسیقی از دانشگاه فنی استانبول است، تویگار ایشیکلی همچنین در دانشگاه موسیقی برکلی (Berklee College Of Music) در رشته موسیقی فیلم تحصیل کرده است. او در طول دوره تحصیلات خود شانس آشنایی و همکاری با آهنگسازان مشهوری چون حسن اوکارسو (Hasan Uçarsu)، پیتر اسنپر (Pieter Snapper) و دیوید اُسبُن (David Osbon) را داشت که باعث تحقیقات او درباره موسیقی جاز، موسیقی قرن بیستم و موسیقی کلاسیک ترکی و موسیقی کلاسیک غربی شد.

از جوایز او می توان به جایزه تلویزیون اسماعیل جم (Ismail Cem Television Awards) برای موسیقی متن فیلم ازل (Ezel)، جایزه پروانه طلایی (Golden Butterfly Awards) برای موسیقی متن فیلم جزر و مد (Medcezir) اشاره کرد.

از آثار او عشق ممنوع (Forbidden Love)، فاطما گل (Fatmagul)، کوزی گونی (Kuzey Güney)، کارادایی (Karadayi)، و شجاع و زیبا (Cesur Ve Güzel) را می توان نام برد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک