برنارد هرمن Bernard Herrmann

برنارد هرمن

برنارد هرمن (Bernard Herrmann) (متولد 29 ژوئن 1911 – درگذشته 24 دسامبر 1975) آهنگساز و موسیقی دان اهل ایالات متحده امریکا بود که در سبک موسیقی متن فیلم فعالیت داشت و ساز اصلی او رهبری ارکستر بود.

برنارد هرمن در کودکی توسط پدرش به موسیقی اپرا و یادگیری ساز ویولن تشویق شد، وی پس از کسب جایزه آهنگسازی در سیزده سالگی به دانشگاه نیویورک (New York University) رفت و در آن جا با پرسی گرینگر (Percy Grainger) و فیلیپ جیمز (Philip James) به تحصیلات موسیقی پرداخت، او همچنین تحصیل کرده ی مدرسه جولیارد (Juilliard School) است و در بیست سالگی اتاق ارکستر جدید نیویورک (New Chamber Orchestra of New York) را تشکیل داد.

در سال 1934 به عنوان رهبر ارکستر به شبکه سی بی اس (CBS) کلمبیا پیوست و به مدت نُه سال مدیر ارشد ارکستر سمفونیک سی بی اس بود؛ او به دلیل فعالیت و آهنگسازی تصاویر متحرک مشهور است، هرمان مخصوصاً به دلیل همکاری با کارگردان امریکایی آلفرد هیچکاک (Alfred Hitchcock) شناخته شده است.

از جوایز او می توان به دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم برای فیلم شیطان و دنیل وبستر (The Devil and Daniel Webster)، و نامزدی جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم برای فیلم های راننده تاکسی (Taxi Driver) و وسواس (Obsession) اشاره کرد، او همچنین برنده جایزه بفتا بهترین موسیقی فیلم برای فیلم راننده تاکسی شده است.

از آثار او می توان به آهنگسازی فیلم همشهری کین (Citizen Kane)، آنا و سلطان سیام (Anna and the King of Siam) و… اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک