دیوید گرت David Garrett

دیوید گرت

دیوید کریستین بونگارتز (David Christian Bongartz) ملقب به دیوید گرت (David Garrett) (متولد 4 سپتامبر 1980) آهنگساز و نوازنده اهل آلمان است.

او در سبک های موسیقی کلاسیک و موسیقی متقاطع فعالیت دارد و ساز اصلیِ وی ویولن است.

دیوید گرت از سال 1988 تاکنون مشغول فعالیت در عرصه موسیقی است، آثار او تلفیقی از موسیقی کلاسیک با موسیقی های گروه متالیکا (Metallica) و مایکل جکسون (Michael Jackson) است، پدر دیوید یک ویولنیست ناآشنا و فروشنده ویولن های قدیمی بود، او موفقیت امروز خود را از وجود پدرش نمی داند و به همین دلیل نام خانوادگیِ خود را تغییر داده است. او برای اولین بار در چهار سالگی ویولن را در دست گرفت و پس از نُه سال تبحُر او در نواختن ویولن او را به پای عقد قراداد با بزرگترین شرکت تهیه کننده آلبوم موسیقی کلاسیک در آلمان به نام دویچه گرامافون (Deutsche Gramophone) کشاند.

از افتخارات او، سریعترین ویلونیست جهان از سال 2008 تا 2011 در رکورد های جهانی گینس (Guinness World Records)، دریافت جایزه رسانه ای گلدن کمرا (Goldene Camera) و … می باشد.

از آثار او می توان به کلاسیک های خالص (Pure Classics)، آلبوم دارای ذوق هنری (Virtuoso)، رمز گذاری (Encore)، کلاسیک عاشقانه (Classic Romance) و سمفونی های راک (Rock Symphonies) اشاره کرد.

آثار منتشر شده از این هنرمند در جاست موزیک را در ادامه میتوانید مشاهده و دانلود کنید.

منبع: جاست موزیک