اسکار Oscars

اسکار

جایزه اسکار یا Oscars که همچنین با نام جایزه آکادمی (Academy Awards) نیز شناخته می‌شود، یک مراسم اعطای جوایز آمریکایی به صورت سالانه است که به برترین آثار سینمایی در دسته‌های مختلف اهدا می‌شود.

مراسم اسکار قدمتی طولانی دارد. برای اولین بار در سال 1929 میلادی بود که این مراسم شکل گرفت. اهمیت و ارزش جایزه اسکار به شدت زیاد بوده و این مراسم هر ساله در بیش از 100 کشور جهان به صورت زنده پخش می‌شود.

جوایز آکادمی ممکن است به هر شخصی که به گونه‌ای در تولید یک فیلم سینمایی مشارکت داشته باشد اهدا شود. در واقع دسته بندی‌های زیادی برای این جوایز در نظر گرفته شده است که مهمترین آن‌ها شامل بهترین فیلم (در دسته های گوناگون)، بهترین بازیگر مرد و زن، بهترین کارگردان، بهترین طراح صحنه، بهترین تدوین، بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین صداگذاری و بسیاری از بخش‌های دیگر می‌باشند.

موسیقی فیلم‌ها نیز یکی از این بخش‌هاست که از قضا اهمیت بسیار مهمی دارد. تا کنون صدها جایزه مختلف برای موسیقی‌های متن فیلم‌ها به آهنگسازان مختلف اهدا شده است. سعی رسانه جاست موزیک این است که گزیده ای از بهترین این آثار و موسیقی متن فیلم‌های نامزد شده یا برنده جایزه اسکار را گردآوری کند.

لیست آثار