موسیقی سریال شب دهم (Shab-e Dahom) شاید حتی از خود این سریال نیز بیشتر در خاطر مردم ماندگار شد. استاد فردین خلعتبری (Fardin Khalatbari)  با ساخت موسیقی سریال شب دهم بار دیگر هنر خود را به گوش شنونده رساند.

سریال شب دهم که در سال 1380 پخش شد، سریالی متفاوت تر از سریال های دیگری بود که در آن دوران تولید و پخش می شد. به گفته ی حسن فتحی نویسنده و کارگردان این سریال، قرار بود به عنوان یک فیلم سینمایی باشد، اما پس از نوشته شدن فیلم نامه متوجه آن شدند که حجم کار گسترده تر از یک فیلم چند ساعته است و تصمیم به ساخت مجموعه ی شب دهم گرفتند.

برای مشاهده جزئیات بیشتر، دانلود و پخش آنلاین در ادامه همراه رسانه موسیقی بی کلام جاست موزیک باشید.

مختصری از سریال شب دهم

این سریال بیانگر فضای به وجود آمده در دوران پهلوی، ممنوعیت عزاداری ها و تلاش مردم برای به پا داشتن آداب همیشگی محرم است. مسئله ای که این سریال را از دیگر سریال های هم موضوع خود متمایز می کرد، آمیخته شدن آن با فضایی عاشقانه بود.

داستان درمورد عشق مردی به نام حیدر به یک شاهزاده است و شرط شاهزاده برای ازدواج با او. آن دختر شرط کرده بود که حیدر در آن فضای ممنوعیت، حیدر ده شب محرم تعزیه اجرا کند و داستان کلی سریال درمورد این ده شب و اتفاقاتی که در این میان رخ می دهد است.

این سریال شاید پایان خوشی نداشته باشد ولی تصویری ماندگار در یاد بسیاری از مردم به جا گذاشت و در آن زمان مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت.

بازیگرانی چون محمود پاک نیت، ثریا قاسمی، کتایون ریاحی و حسین یاری در این سریال ایفای نقش کرده اند. حسن فتحی کارگردان و نویسنده ی این سریال که قبل از آن سریال پهلوانان نمی میرند را کارگردانی کرده بود، با شب دهم شناخته تر شد.

موسیقی سریال شب دهم

موزیک متن شب دهم یکی از بیاد ماندنی ترین آثار فردین خلعتبری است. فردین خلعتبری در این پروژه بار دیگر با علیرضا قربانی، خواننده ای که شاید آن زمان برای بسیاری ناآشنا بود، همکاری داشت و این همکاری باعث خلق یکی از به یادماندنی ترین آثار سینما شد.

تلفیق سازهای سنتی و ویلون و ترومپت باعث خلق فضای حماسی، در عین حال غم انگیز و عاشقانه در سرتاسر فیلم شد. تیتراژ به یاد ماندنی این سریال با صدای علیرضا قربانی اشک از چشمان بسیاری جاری کرد.

نوازندگان مجوعه ی شب دهم هنرمندانی چون: علی رزمی، عمادرضا نکویی، مازیار ظهرالدینی، محمد مراتی، عباس صالحی، مهسا وحد بودند.

علیرضا قربانی خواننده ی تیتراژ شب دهم

علیرضا قربانی خواننده ی تیتراژ شب دهم

اشعار استاد افشین یدالهی با صدای علیرضا قربانی توانست حس دوچندانی را در مجموعه به وجود آورد.

قسمتی از شعر شب دهم

مرز در عقل و جنون باریك است كفر و ایمان چه به هم نزدیك است
عشق هم در دل ما سردرگم مثل ویرانی و بهت مردم
گیسویت تعزیتی از رویا
شب طولانی خون تا فردا

موسیقی متن سریال شب دهم شاهکاری از فردین خلعتبری

موسیقی متن سریال شب دهم شاهکاری از فردین خلعتبری

اطلاعات بیشتر
آهنگساز (Artist)
آلبوم (Album)موسیقی سریال شب دهم
سبک (Genre),
کشور (Country)
سال انتشار (Release)
حجم (Size)49MB
کیفیت (Quality)
فرمت (Format)
تعداد قطعات (Total Tracks)15
امتیاز (JustMusic Score) 6.8/10
13310 0 دیدگاه
 • 01 Shab E Dahom
 • 02 Episode 2
 • 03 Episode 3
 • 04 Episode 4
 • 05 Episode 5
 • 06 Episode 6
 • 07 Episode 7
 • 08 Episode 8
 • 09 Episode 9
 • 10 Episode 10
 • 11 Episode 11
 • 12 Episode 12
 • 13 Episode 13
 • 14 Episode 14
 • 15 Episode 15

دانلود آلبوم

دیدگاه کاربران

هنوز دیدگاهی ارسال نشده! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما پیرامون این مطلب ؟

بهترین های هنرمندان

مشاهده بیشتر
بهترین آهنگ های بتهوون Beethoven بهترین آهنگ های موزارت Mozart بهترین آهنگ های باخ Bach بهترین آهنگ های چایکوفسکی Tchaikovsky بهترین آهنگ های ویوالدی Vivaldi بهترین آهنگ های شوپن Chopin بهترین آهنگ های هایدن Haydn بهترین آهنگ های دبوسی Debussy بهترین آهنگ های وردی Verdi بهترین آهنگ های هندل Handel بهترین آهنگ های ادوارد گریگ Edward Grieg بهترین آهنگ های پیانو کلاسیک بهترین آهنگ های آندره ریو Andre Rieu بهترین آهنگ های سکرت گاردن Secret Garden بهترین آهنگ های پل موریا Paul Mauriat بهترین آهنگ های گئورگ زامفیر Gheorghe Zamfir بهترین آهنگ های ونجلیس Vangelis بهترین آهنگ های یانی Yanni بهترین آهنگ های ژان میشل ژار بهترین آهنگ های ریچارد کلایدرمن بهترین آهنگ های جیمز لست James Last بهترین آهنگ های کیتارو Kitaro بهترین آهنگ های کنی جی Kenny G بهترین آهنگ های مدرن تاکینگ بهترین آهنگ های هانس زیمر بهترین آهنگ های انیو موریکونه بهترین موسیقی متن های فیلم بهترین آهنگ های انیگما Enigma بهترین آهنگ های تکنو و ترنس بهترین آهنگ های فرانسیس گویا Goya بهترین آهنگ های ویولن کلاسیک بهترین آهنگ های گیتار کلاسیک