بهترین آهنگ های کلاسیک یوزف هایدن Haydn
بهترین آهنگ های کلاسیک یوزف هایدن Haydn

بهترین آهنگ های کلاسیک یوزف هایدن Haydn

  • اثری از جوزف هایدن Joseph Haydn
  • در سبک کلاسیک Classical
  • 11 آهنگ

سایت جاست موزیک در این لحظه قصد دارد گلچینی از بهترین آهنگ ها و قطعات کلاسیک هنرمند آلمانی، فرانتس یوزف هایدن ( Franz Joseph Haydn) را به شما معرفی کند. آلبوم بهترین آهنگ های یوزف هایدن (The Best Of Haydn 1997) شامل 11 قطعه از بهترین آهنگ های این هنرمند اتریشی است.

یوزف هایدن در طی عمر 77 ساله ی خود حداقل 104 سمفونی از خود به جای گذاشت که برترین آن ها سمفونی های 45، 94، 100، 101 و 104 است. و جالب است که آخرین اثر این هنرمند محبوب نیز جز بهترین های وی شناخته می شود در واقع او قبل از مرگش آواز قوی خود را از خود به جای گذاشت. مجموعه ای که برای تان آماده کرده ایم شامل 5 سمفونی برتر این هنرمند و 6 قطعه ی دیگر است که در کل 01:15:50 زمان می برد.

یوزف هایدن در سال 1809 دار فانی را وداع گفت و نزدیک دو صده بعد یعنی در سال 1997 این مجموعه از برترین آثار وی جمع آوری و در دسترس علاقه مندان موسیقی بی کلام قرار گرفت. این مجموعه که از آثار فاخر و ارزشمند دنیای موسیقی و بهترین موزیک های یوزف هایدن است از امروز در دسترس شما کاربران محترم سایت جاست موزیک قرار می گیرد.

در ادامه میتوانید آلبوم بهترین موسیقی های یوزف هایدن را دانلود و یا بصورت آنلاین گوش کنید.

بهترین آهنگ های کلاسیک یوزف هایدن Franz Joseph Haydn

یوزف هایدن Joseph Haydn

یوزف هایدن متولد 31 مارس 1732 است. وی در یکی از روستای کوچکی در روه راو اتریش به دنیا آمد و از آنجایی که از شهر دور بود تا سن شش سالگی تنها موسیقی که به گوشش می خورد آوازهای عامیانه ای بود که پدرش آن ها را از روی علاقه می خواند و یا آهنگ هایی که هنگام جشن در روستا نواخته می شد. یوزف که خود نیز صدای زیبایی داشت در سن 8 سالگی به وین رفت تا جز پسران آوازخوان کلیسای سن اشتفان بشود. اما چون هیچ پشتوانه مالی برای تحصیل در موسیقی و هنر نوازندگی نداشت هیچگاه نتوانست در آن زمان از صدای خود در این زمینه استفاده کند.

 

دشواری های زندگی هایدن

کم کم هایدن صدای خود را از دست داد و تصمیم گرفت خودش موسیقی و نوازندگی را یاد بگیرد. وی همزمان با یادگیری موسیقی هر کاری هم می کرد تا بتواند هزینه های زندگیش را تامین کند از جمله کارهایی که هایدن برای امرار معاش از آن ها یاد می کرد نوازندگی در گروه نوازندگی خیابان وین و یا تدریس موسیقی به کودکان 7 تا 8 ساله بود. وی در همین دوران تجربیات بسیاری کسب کرد که بعد ها زمانی که تک تک آهنگ ها از جمله آهنگ های مجموعه آلبوم برترین های هایدن را می نواخت و یا می نوشت از آن ها استفاده کرد.

وی در مقام رهبر ارکستر می توانست تجربه کند که چه چیزی سبب تقویت جلوه های صوتی می شود و یا آن ها را تضعیف می کند. در همان موقع وی آموخت که چگونه سازها را در آهنگ دلخواه خود کنار هم جمع کند و یا آن ها را حذف نماید. آهنگساز آلبوم برترین های هایدن از پایه گذاران موسیقی کلاسیک است و به دلیل سهم مهمی که در کثرت و توسعه آثارش داشت وی را پدر سمفونی و پدر کوارتت زهی می نامند. او از معروف ترین آهنگسازان اروپاست که بتهون و موتسارت نیز از آهنگسازانی بوده اند که تحت تاثیر آهنگسازی او قرار گرفته اند.

جزئیات و دانلود

آهنگساز (Artist) جوزف هایدن Joseph Haydn
آلبوم (Title) بهترین های هایدن The Best Of Haydn
سبک (Genre) کلاسیک Classical
سال انتشار (Years of Release) 1997
حجم (Size) 68MB
مدت زمان (Time) 01:15:50
کیفیت (Bitrate) 128kbps
فرمت (File Type) MP3
تعداد قطعات (Total Tracks) 11
آهنگ برتر (Best Track) -

7.5/10

دانلود آلبوم ( 128kbps )
پخش آنلاین و دانلود تکی

کدهای بالا را کپی نموده و در محل دلخواه بین کدهای HTML قالب سایت خود بچسبانید. شخصی سازیAlika

Alika نویسنده

علی هستم، از تیم جاست موزیک. علاقه مند به موسیقی و کسی که سعی میکنه یک شنونده ی خوب باشه. امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد قبولتون باشه.

مشاهده همه مطالب

دیدگاه شما پیرامون این مطلب ؟


دیدگاه ها: ( 3 دیدگاه )

ویژه ها